Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incadrare mijloace fixe kit hidraulic
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incadrare mijloace fixe kit hidraulic

Buna ziua ,
Am cumparat pt o semiremorca un kit hidraulic de basculare in val de 4500 lei ,nu stiu exact in ce categ sa il introduc, ar fii ok la 2131 ?iar la amortizare nu stiu la ce clasa sa il pun. Va multumesc !
Cred ca nu este vorba de un nou mijloc fix,ci doar de o piesa accesorie unui mijloc fix existent si anume semiremorca.In aceasta situatie kitul hidraulic se va inregistra ca piesa de schimb in contul de cheltuieli 6024.
Va multumesc frumos pt raspuns .Asa este o piesa accesoriu a unui mijloc fix ,aveti dreptate (voi modifica receptia ) !O zi placuta !