Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte aditionale prelungire contract munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte aditionale prelungire contract munca

Avem un angajat caruia nu vrem deocamdata sa facem contract pe perioada nedeterminata. pana cand pot prelungi contractul lui de munca prin acte aditionale?
Cu incadrarea in termenul de 36 de luni (de la data de inceput a CIM pe durata determinata), ori de cate ori doriti.
Codul Muncii, republicat, nu mai restrictioneaza, nr. de prelungiri ale unui astfel de CIM.