Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare autorizatie de demolare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare autorizatie de demolare

Am obtinut o autorizatie de demolare pemtru o anexa anul trect in noiembrie.De atunci nu am demolat anexa respectiva si nici nu mai intentionez sa o demolez.se poate solicita primariei anularea autorizatiei de demolare?
Faceti in scris o adresa catre primarie si solicitati anularea autorizatiei. Dar si chiar daca o aveti si nu puneti in miscare cele solicitate , deci nu o folositi , nu este o problema. Poate exista o problema in cazul in care solicitati alte modificari ale constructiei de baza, extindere etc.
Multumesc!