Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Este necesara autorizatie de constructie pentru ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Este necesara autorizatie de constructie pentru nivelarea curtii?

Trebuie autorizare de constructie pentru nivelarea(necesita escavare si mutare pamant sute de mc ) unui teren intravilan , fara sa fie pericol de alunecare a terenurilor invecinate ?
daca intentionati doar sa nivelati nu este necesar...daca veti escava pemtru un eventual beci, pivnita, ori subsol...al unei eventuale cladiri....atunci da...este necesara autorizatia.
Cu stima :)
asa ma gandeam si eu si mam apucat de nivelare si ma trezesc cu primarul oprind lucrarea si am primit invitatie la primarie unde nu au putut sami faca nimic dar miau spus sa obtin autorizatie , dar eu nu intentionez sa construiesc nimic si nici sa demolez ca nu este nimic pe teren deci ce sa autorizez?