Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... demolare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

demolare

Buna ziua ,am cumparat recent un teren intravilan cu un fanar si doua baraci din lemn plin de carii si trei tigle si acelea sparte.Cred ca au peste 30 de ani vechime.Imi mai trebuie autorizatie si proiect de demolare ,ele chiar stau sa cada .tin sa mentionez ca nu construiesc in locul unde se afla ele ci la 30 m distanta .Va multumesc frumos.
Buna ziua,
daca baracile cumparate sunt evidentiate in actul de vanzare cumparare, ca si constructii sau exista evidentiate la primarie ca si constructii sau in orice alt act de proprietate, atunci va trebuie neaparat autorizatie de demolare.
Va multumesc frumos.
Aveti nevoie de proiect de demolare intocmit de o firma autorizata. In baza proiectului cereti autorizatie de demolare de la primarie. Pe perioada demolarii va trebui sa angajati un diriginte de santier.