Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ASOCIATII DE PROPRIETARI
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ASOCIATII DE PROPRIETARI

CUM DECLAR ZILIERII IN DECL 112? DACA IN 112 MA AM SI ADMINISTRATORUL PUN SUMA IMPOZITELOR SAU CUM FAC? FAC 2 DECL 112 UNA PT ZILIER SI UNA PT DMINISTRATOR?
1-Rugam respectati regulamentul forumului si nu postati mesaj cu majuscule-este greu si obositor de parcurs
2-Parcurgeti sectiunea asociatii de proprietari,si rubrica "Documente utile"
www.avocatnet.ro/content/art...
Cum declar in decl 112 zilierii? Daca am si administratorul pun suma impozitelor pe 1 singura decl 112 sau fac pt fiecare decl 112? Daca am depus pe 10.08 decl 100 pt femeia de serviciu care e ziliera si pt administrator 112 trebuie sa fac 710 si sa fac rectif la decl 112? Cum e corect?