avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... ASOCIATII DE PROPRIETARI
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

ASOCIATII DE PROPRIETARI

CUM DECLAR ZILIERII IN DECL 112? DACA IN 112 MA AM SI ADMINISTRATORUL PUN SUMA IMPOZITELOR SAU CUM FAC? FAC 2 DECL 112 UNA PT ZILIER SI UNA PT DMINISTRATOR?
Cel mai recent răspuns: marryradu , utilizator 15:18, 23 August 2012
1-Rugam respectati regulamentul forumului si nu postati mesaj cu majuscule-este greu si obositor de parcurs
2-Parcurgeti sectiunea asociatii de proprietari,si rubrica "Documente utile"
www.avocatnet.ro/content/art...
Cum declar in decl 112 zilierii? Daca am si administratorul pun suma impozitelor pe 1 singura decl 112 sau fac pt fiecare decl 112? Daca am depus pe 10.08 decl 100 pt femeia de serviciu care e ziliera si pt administrator 112 trebuie sa fac 710 si sa fac rectif la decl 112? Cum e corect?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia 112 pentru asociatii de proprietari marryradu marryradu Cum declar in decl 112 zilierii? Daca am si administratorul pun suma impozitelor pe 1 singura decl 112 sau fac pt fiecare decl 112? Daca am depus pe 10.08 decl ... (vezi toată discuția)
Declaratia 710-eroare aura.radulescu aura.radulescu As avea nevoie de o lamurire, va rog. Am depus in ian 2011 o decl 710 rectif la decl 100 din iunie 2010, cu suma impoz/profit mai mare decat cea initiala. Pe ... (vezi toată discuția)
Venituri zilieri Diana ionela Timoscov Diana ionela Timoscov Ce nota contabila fac pentru a inregistra impozitul 16% pe care il opresc zilierilor (vezi toată discuția)