Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Nerespectare proiect
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Nerespectare proiect

Buna ziua.
In urma cu un an un prieten a inceput constructia casei cu autorizatie, cu tot, dar pe parcurs nu a respectat planul, a adaugat 2 camere un beci si o terasa care nu erau trecute in proiect.
Cum ar putea intra in legalitate fara a primi amenda(daca se poate).
co43wy, utilizator
Pentru solutionare,revine obligatia titularului de lucrare sa faca solicitare de modificare proiect si ulterior sa solicite autoritatii locale emiterea de autorizatie conform proiect modificat