avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 773 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... indemnizatie crestere gemeni
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

indemnizatie crestere gemeni

Am nascut 2 fetite gemene in 07 iunie 2005 si am beneficiat de indemnizatie de crestere numai pentru una dintre fete. Mai pot solicita acum retroactiv si pentru cealalta ?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Indemnizatie pt gemeni gemene gemene Buna ziua, In luna iulie 2005 am nascut doua fetite gemene. La vremea respectiva am primit o singura indemnizatie de crestere a copilului pt ca asa era ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie ingrijire copil daninistor daninistor buna ziua, ma numesc anisoara bican, am nascut in data de 6 iulie 2014 doua fetite. As vrea sa stiu daca exista posibilitatea sa primesc indemnizatie pentru o ... (vezi toată discuția)
Nasterea multipla si plata indemnizatiei catalin20009 catalin20009 Dupa cum bine stiti in cazul nasterilor multiple se acorda pentru fiecare copil nascut viu indemnizatie de crestere a copilului. Citind OG 148/2005 actualizata ... (vezi toată discuția)