Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Infiintare pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Infiintare pfa

sunt inginer consructor si doresc sa-mi fac un pfa cu
*oferte servicii intocmire devize lucrari- cod caen 7112 ( este corect codul?) - pe baza diplomei de inginer constructor
*precum si confectionare si comercializare de gablonturi,martisoare si felicitari - cod caen 3213 si 4789 - hobby ( diploma liceul de arta )
daca se poate si care este modalitatea de a cuprinde toate aceste activitati intr-un pfa ?
daca diplomele sunt acreditate de ministerul invatamantului nu vad sa fie o problema in autorizarea acestor activitati
Modalitatea este sa va prezentati cu aceste acte si cu buletinul la Registrul comertului ca sa va infiintati un PFA.(mai sunt act de casa, contract de comodat,contract de inchiriere. etc/)