avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1854 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Plata concediu odihna
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Plata concediu odihna

Buna ziua !

Sunt un contabil de scoala si ma confrunt cu urmatoarele probleme>

. In anul scolar 2011/2012 am avut un cadru didactic, titular,barbat, anterior fusese sotia,care incepand cu data de 01.09.2012 a intrat in CCC si a revenit la post la implinirea varstei de 2 ani a copilului, 15 mai 2012. Vreau sa intreb daca pana la data de 31.08.2012, data de sfarsit de an scolar trebuie sa beneficieze de zile de concediu de odihna, pt perioada de dupa 15 mai 2012.

2. Sunt obligata ca la plecarea in CCC a unei angajate sa-i platesc c/v zilelor de CO sau la revenirea la post, fiind cadru didactic titular.

Alte discuții în legătură

Pensionare in invatamant lenrob lenrob In urma restrangerii de activitate in invatamant am ramas titulara scolii, dar cu restrangere nesolutionata. Anul viitor va iesi la pensie o co;lega, dar dupa ... (vezi toată discuția)
Vechime in invatamant STAN_A STAN_A cadru didactic angajat pe o perioadă determinată (ex. an scolar: 01.09.2011-31.08.2012; 01.09.2012-31.08.2013) La data de 15 mai 2013 intră in CCC; i se ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie/ stimulent alinasc alinasc Buna ziua! Sunt o viitoare mamica, cadru didactic cu 15 ani vechime neintrerupta si daca toate vor merge bine voi naste la mijlocul lunii mai. Am dreptul la ... (vezi toată discuția)