Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general plafon anual firme neplatitoare de TVA ?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

plafon anual firme neplatitoare de TVA ?

Cu scuzele de rigoare in caz ca subiectul a mai fost abordat, nu am reusit sa imi dau seama care este cifra reala acum, in 2009. Am vazut referinte la 35000 EUR (oare la ce curs?) precum si la 200,000 RON.

Deci, care este plafonul anual pentru cifra de afaceri pentru firmele neplatitoare de TVA?

Multumesc!
35000 euro cursul data aderarii, vezi art.152 cod fiscal si 61(1) din norme metodologice
3.3817 este cursul de la data aderarii
trist
Chiar ca trist... oricum, se pot infiinta mai multe SC, pentru depasirea plafonului, nu?

Inseamna ca Domnii care postau cifre gen 200,000 RON ca plafon... au... "pus-o"?

Multumesc!