avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Inregistrare in scopuri TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Inregistrare in scopuri TVA

Care este cursul EURO la care se calculeaza cifra de afaceri cand se atige plafonul de 35.00 de Euro pentru inregistrea in scopuri TVA
Cel mai recent răspuns: iriva , utilizator 20:49, 13 Aprilie 2010
Cursul BNR la 31 ale lunii trecute.
Nu este cursul BNR la 31 a lunii trecute ! Este cursul BNR de la 1 ianuarie 2007 - data aderarii (1 eur = 3.3817) - vezi cod fiscal art 152

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sc la ce cifra de afaceri devine pltitoare de tva gabi v gabi v sc neplatitoare de tva in 2007 a realizat o cifra de afaceri mai mica de 35.000 de euro. in 2008 ramane neplatitoare de tva? care este cifra de afaceri in 2008 ... (vezi toată discuția)
Plafon anual firme neplatitoare de tva ? uscons uscons Cu scuzele de rigoare in caz ca subiectul a mai fost abordat, nu am reusit sa imi dau seama care este cifra reala acum, in 2009. Am vazut referinte la 35000 ... (vezi toată discuția)
Curs valutar - 35000 euro plafon tva ptr societatile neplatit de tva miraj miraj sunt persoana juridica neplatitoare de tva - plafonul de tva este pana la 35000 euro as vrea sa stiu la ce curs se calculeaza , de exemplu la data de ... (vezi toată discuția)