Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare suspendare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare suspendare CIM

Buna ziua,

Am un salariat caruia i-a fost suspendat CIM pe per 27-31.08.2012.
Nu am operat incetarea suspendarii in data de 31.08.2012 ( vineri).
Este tarziu daca operez astazi 03.09.2012 (luni)?

Multumesc
Referitor la incetarea suspendarii , HG nr.500/2011 nu se refera expres la asa ceva .. parerea mea este ca termenul de transmitere a REVISAl-ului, in tacerea legii, este cel mentionat la art.4 alin.2 din acest act normativ ..

Art.4 (2) Orice modificare a elementelor prevazute la art. 3 alin. (2) lit. a), c)-g) se inregistreaza in registru cel tarziu in ziua lucratoare anterioara implinirii termenului de 20 de zile lucratoare prevazut la art. 17 alin. (5) din Legea nr. 53/2003, republicata. .....