Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Taxe cadastru
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Taxe cadastru

Buna seara,

In urma unui proces s-a decis dezmembrarea unui teren si a constructiilor aferente. expertul cadastru care a facut documentatia pentru unul din loturi a fost obligat de ocpi, sa faca actele si pentru celalalt lot in urma dezmembrarii. vecinul nu doreste sa achite onorariul si taxele ocpi, in conditiile in care am fost nevoita sa achit tot. Cum pot proceda sa recuperez banii aferenti lucrarii sale?
ContSters246530, utilizator
In temeiul hotararii judecatoresti care dispune executarea documentatiilor cadastrale distincte pentru cele 2 loturi,formulati actiune in instanta impotriva vecinului care nu intelege sa respecte hotararea instantei de judecata
multumesc.