Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozit pe venit agricol pentru invalid de razboi, ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozit pe venit agricol pentru invalid de razboi, veteran de razboi, deportat, handicap

Buna ziua,
Tata fiind invalid de razboi (2/3 picior amputat), veteran de razboi, deportat catrilater si avand si certificat de handicap, beneficiaza de scutirea de impozit (16/%) pe venit agricol. Este vorba de un teren dat in arenda.
Pentru impozitul pe venitul din arenda nu este scutire.