Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... aflare Ip calculator
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

aflare Ip calculator

Buna ziua. Am trimis un mail unei persoane in care i-am comunicat cum se fac angajarile la firma unde lucreaza. Nu am spus nimic neadevarat in acel mail si nici nu l-am amentintat in vreun fel, insa el stiindu-se cu musca pe caciula , a spus ca are pe cineva la crima organizata si a facut si plangere la politie . In cazul in care afla cine i-a trimis mailul, eu ce pot pati?multumesc mult si multa sanatate.
Eventualele consecinte sunt conditionate de continutul e-mail-ului comunicat de dvs
Este dificil dar nu imposibil de depistat elemente de identificare si sursa de unde provine mailul
Este dificil de probat cu certitudine 100% autorul
am dat doar detalii referitoare la angajarile pe care le face dl caruia i-am trimis mailul, ca face angajari preferentiale (dupa cum se lauda cei angajati de dansul).
cristian175, utilizator