Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

in timp ce am fost plecata din tara sotul meu a parasit domiciliu cu tot cu fetita noastra .la intoarcerea mea am luat fetita la mine acum vreau sa bag divortu dar nu am un loc de munca credeti ca voi putea castiga fata
~ Conținut șters la cerere ~
trebuie sa demonstrati ca aveti cu ce sa va intretineti copilul

in lipsa acestei probe, da puteti avea probleme privind custodia
Custodia cel mai probabil va fi una comuna ambilor parinti, dar se va pune in discutie locuinta minorei. Va trebui astfel sa faceti dovada ca pe langa venituri cu care sa intretineti copilul aveti si o locuinta stabila si adecvata cresterii in bune conditii a minorei.