Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... post peronal contractual transformat di studii medii ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

post peronal contractual transformat di studii medii in studii superioare.

Sunt din 1998 bibliotecara la o biblioteca comunala si am terminat in 2010 facultatea de sociologie. Ma intereseaza ce trebuie facut sa se transforme postul (este post unic) din studii medii in studii superioare. Noi, bibliotecarii, suntem subordonati administrativ Consiliului local, iar domnul primar şi consiliul local sunt de acord, dar nu stim exact procedeul. Va multumesc mult!
Directorul dvs, intocmeste un referat care il trimite spre aprobare ordonatorului de credite, trebuie avut in vedere si marirea salariului sa fie cuprinsa in buget, sau se poate face o rectificare a bugetului pe anul in curs.