Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... studii superioare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

studii superioare

sunt bibliotecar comunal - studii medii,post unic, am terminat in 2010 facultatea de sociologie la USH, 3 ani si licenta, pot fi incadrata cu studii superioare delunga sau scrta durata.
Pentru a fi încadrată la studii superioare de lungă durată trebuie să parcurgeţi şi ciclul 2, adică masteratul. Momentan, sunteţi absolventă de studii superioare de scurtă durată.
Cabinet de Avocat Feraru Diana, Avocat
Art.27 din Legea nr.284/2010 prevede ca, în baza art. 18 alin. (1) şi (3) din Legea nr. 288/2004 privind organizarea studiilor universitare, cu modificările şi completările ulterioare, salarizarea absolvenţilor ciclului I şi/sau II (Bologna) se face la nivelul absolvenţilor cu studii superioare de lungă durată (S)