Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Ce se intampla cu becurile incandescente de pe stoc ?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Ce se intampla cu becurile incandescente de pe stoc ?

Ce se intampla cu becurile incandescente pe care le am pe stoc ? Sincer nu am stiut ca se interzic de la 1 septembrie de tot ,stiam de cele de 75 si de 100 w ,in prezent am pe stoc o multime de becuri ,nu mai e legal sa le vinzi sau le poti vinde fara sa mai achizitionezi altele.......
In aceiasi categorie intra si becurile de frigider,de veioze ,alea cu facung E14 .....?
Din surse TV precizez, am auzit ca cei care au aceste becuri pe stoc le vand pana le epuizeaza. Din ce-am vazut eu, magazinele vand la greu fara probleme.