Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Un fel de sponsorizare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Un fel de sponsorizare

Buna, stiti cumva daca exista vreun contract prin care se poate da o suma de bani de catre o societate comerciala unui tanar sportiv fara a exista un plafon maxim pentru calculul impozitului ca in cazul contractului de sponsorizare?
Nu e o alta cale. Dati suma pana la plafon si ce depaseste se impoziteaza. Ramane ca firma sa aiba cat mai mult profit. Succes!