Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ipoteca te scuteste de debit ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ipoteca te scuteste de debit ?

Daca ai un credit ganatat cu ipoteca si valoarea imobilului ipotecat scade sub valoarea creditului (din motive obiective, ex. caderea pietei imobiliare...) si prin executarea ipotecii banca nu isi recupereaza creanta, in calitate de debitor mai datorezi ceva bancii respective, sau executarea ipotecii stinge raportul dintre parti ?

Va multumesc
Pai licitatia nu e publica ? daca faci publicitate destula poate sa se inscrie oricine pt. licitatie
Oricine, da, insa ati auzit dv. de licitatii?
Sunt anumite locuri unde se afiseaza si nu afla lumea de la televizor...
Ce se intampla in cazul in care banca nu are ce bunuri sa execute si nu exista nici salariu pe care sa se faca poprirea?

Va multumesc!
Mai asteapta putin. Apoi iar incearca sa execute...
:D