avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 834 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... intrebare - vanzare cota mostenire din apartament
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

intrebare - vanzare cota mostenire din apartament

buna ziua,
va rog sa ma ajutati,daca puteti sa-mi raspundeti la o intrebare:eu sunt singura la parinti,tatal meu este decedat de 8 ani.Dupa decesul lui am facut succesiunea iar mie mi-a revenit un sfert din apartament(2 camere),iar mamei mele trei sferturi,mama ar putea sa vanda acest apartament fara acordul meu?

multumesc mult
Cel mai recent răspuns: RadoiRamona , utilizator 09:08, 13 Septembrie 2012
~ Conținut șters la cerere ~
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire Cristi Cristi Cristi Cristi Buna,as dori o informatie,cum se imparte un apartament cu 3 camere la 2 frati,mama celor doi frati traieste inca,tatal nu,tatal a lasat partea lui unuia dintre ... (vezi toată discuția)
Succesiune mediaset mediaset care este cota parte de mostenire dintre o mama si doi fii si daca un fiu poate deschide succesiunea fara acordul celuilalt fiu si ce posibilitati are celalt ... (vezi toată discuția)
Mostenire chic36 chic36 Tatal meu a decedat acum un an mama fiind in viata . Suntem trei fratii, mama mea doreste sa mi lase mie partea ei de casa . Dupa decesul tatalui nu sa facut ... (vezi toată discuția)