Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale legea 104/2008- antidoping
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

legea 104/2008- antidoping

o sala de aerobic ce functioneaza pe caen 9313 (nu are aparatura de fitness si nu vinde niciun fel de supliment alimentar , de fapt nu vinde nimic in afara de apa), are nevoie de certificatul de functionare de la aceasta agentie anti doping cf legii mai sus mentionate?
mai exact, in cazul unui control putem primi amenda cu toate ca , repet, e sala de aerobic si nu fitness sau culturism?

va multumesc!
Vazand prevederile art. 9 alin. 1 din legea mentionata de dumneavoastra, apreciez ca este nevoie de certificat (art. 9 alin. 1 - activitatea in salile de culturism sau de fitness se desfasoara numai dupa obtinerea certificatului de functionare din punctul de vedere al reglementarilor antidoping, emis de catre Agentia Nationala Anti-Doping).
Textul de lege nu face distinctie intre o sala dotata cu aparatura sau nu, ci de sali unde se desfasoara activitate de culturism sau fitness.