Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... ce acte este obligatoriu sa fie schimbate IMEDIAT dupa ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

ce acte este obligatoriu sa fie schimbate IMEDIAT dupa casatorie?

ce acte este obligatoriu sa fie schimbate IMEDIAT dupa casatorie si care mai pot astepta pana la expirarea valabilitatii? De exemplu,permisul de conducere mai poate fi folosit pana la data expirarii mai ales k nu il am de mult timp si este si obtinut in Spania?Contractele la utilitati mai pot astepta sau trebuie informati distribuitorii imediat?
Doamna, daca v-ati schimbat numele, actele dumneavoastra nu mai sunt valabile, pentru ca au trecut un alt nume. Pana si un permis auto obtinut in Spania trebuie preschimbat, daca v-ati schimbat numele. Contractele de utilitati trebuie amendate printr-un act aditional, dar nu aveti sanctiuni daca nu o faceti, asa cum aveti in privinta actelor de identitate.
multumesc.