Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... legislatie gestionari
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

legislatie gestionari

Buna ziua. Vreau sa va stiu parerile despre legislatia gestionarilor.In prezent exista inca neabrogat doua legi privind activitatea gestionarilor. Legea nr.22/1969 privind angajarea gestionarilor si Hot. Consiliului de Ministrii nr. 2230/1969 privind gestionarea bunurilor materiale.Obligatiile privind gestionarea bunurilor sunt prevazute numai in HCM 2230/1969. Considerati ca aceasta dispozitie legala mai este de actualitate sau a cazut in desuetudine?
dispozitiile legii nr. 22/69 au fos modificate prin Legea nr. 54/1994
Ok. Dar HCM 2230/1969 care stabileste obligatiile gestionarilor mai este de actualitate sau a cazut in desuetudine?