avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 880 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa-mi deschid Birou de traduceri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa-mi deschid Birou de traduceri

Buna ziua,

Doresc sa-mi infiintez un Birou de traduceri(SRL sau SRL-D) insa nu sunt traducator autorizat, poate fi acesta un impediment?
Cel mai recent răspuns: toporan florentina , utilizator 09:46, 14 Septembrie 2012
Va trebuie o persoana atestata in traduceri !
Imi va trebui o persoana atestata pe traduceri ca si angajat sau ca si asociat?

In cazul in care nu-mi pot infiinta Biroul de traduceri, ca si cod CAEN, pot infiinta ofirma pt consultanta in managemant si afaceri dar profilul sa se axeze tot pe colaborarea cu
traducatori si pe traduceri?

Pot depune un proiect pe SRL-D pentru a beneficia de fondurile nerambursabile de la stat pt acest business?
Ultima modificare: Vineri, 14 Septembrie 2012
toporan florentina, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Srl birou traduceri pavel_elena pavel_elena Buna ziua, Doresc sa-mi infiintez un Birou de traduceri- un SRL insa nu sunt traducator autorizat, In schimb voi colabora cu traducatori autorizati din tara. ... (vezi toată discuția)
Birou traduceri-obligatoriu srl sau ii? Emina Emina Buna seara, Am citit subiectele legate de birouri de traduceri, insa am o nelamurire. Poate un traducator autorizat sa deschida un birou, colaborand cu alti ... (vezi toată discuția)
Infiintare birou traduceri rusumarketing rusumarketing Doresc sa-mi infiintez un Birou de traduceri(SRL sau SRL-D) insa nu sunt traducator autorizat. Colaboratorii mei vor fi toti traducatori autorizati si PFA. Mai ... (vezi toată discuția)