Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Doresc sa-mi deschid Birou de traduceri
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Doresc sa-mi deschid Birou de traduceri

Buna ziua,

Doresc sa-mi infiintez un Birou de traduceri(SRL sau SRL-D) insa nu sunt traducator autorizat, poate fi acesta un impediment?
Va trebuie o persoana atestata in traduceri !
Imi va trebui o persoana atestata pe traduceri ca si angajat sau ca si asociat?

In cazul in care nu-mi pot infiinta Biroul de traduceri, ca si cod CAEN, pot infiinta ofirma pt consultanta in managemant si afaceri dar profilul sa se axeze tot pe colaborarea cu
traducatori si pe traduceri?

Pot depune un proiect pe SRL-D pentru a beneficia de fondurile nerambursabile de la stat pt acest business?
toporan florentina, utilizator