Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pentru codul caen 2511 trebuie autorizatie de mediu ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pentru codul caen 2511 trebuie autorizatie de mediu ?

buna ziua ,

am o intrebare : o firma are caen recent schimbat in 2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice,
si se trezeste astazi cu doi indivizi la poarta firmei care ii cer autorizatia de mediu ( spun indivizi pt ca nu s-au legitimat, :O n-au aratat nici un document :O , au discutat cu un angajat, directorul nu era la sediu )...

el nu are autorizatie de mediu, a dat declaratie pe proprie raspundere la registrul comertului si n-a mai intampinat probleme in schimbarea caen-ului...

intrebarea e : cum afla daca e obligat sa detina autorizatie de mediu, sau nu ? :(

multumesc
din ce observ in Ordinul 1798/2007pentru aprobarea procedurii de emitere a autorizatiei de mediu, cu modificarile ulterioare, emis de Ministerul mediului si dezvoltarii durabile - Anexa 1 - activitatea cod CAEN 2811 (nu 2511) - fabricarea de constructii metalice si parti componente ale structurilor metalice - este supusa procedurii de emitere a autorizatiei de mediu, insa actul normativ specifica la rubrica «observatii»: > 10t/lună
multumesc pentru raspuns.
probabil ca ei nu au actualizat si caen-urile :hm:,el are caen 2511 ( dar am inteles ca are nevoie de autorizatie daca depaseste 10t /luna )
:bow:
ContSters114803, utilizator