Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... recunoastere hotarare divort pt cetatean roman cu ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

recunoastere hotarare divort pt cetatean roman cu domiciliu in Moldova

Buna ziua. Am urmatoarea intrebare: poate un cetatean moldovean, care a dobandit cetateania romana, dar cu domiciliul in Moldova, sa obtina la noi recunoasterea hotararii de divort data de o instanta din Moldova? Trebuie sa aiba pentru asta resedinta in Romania? Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Am uitat sa intreb si ce acte imi trebuie la dosar pentru recunoastere. Daca a mai facut cineva asta, va rog sa ma indrumati. Multumesc