Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... fisa postului
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

fisa postului

sunt angajat la o unitate din admin.publ., am 3 buc de fise post cu atributii pt. trei posturi bineânţeles plătit pt. un post:) care dintre aceste fişe e valabil?, eu cred că numai ultima, vă rog să mă ajutaţi ! vor să mă sancţioneze pe baza primei fişa postului.

Normal ca ultima fisa este cea valabila, dvs. nu puteti inlocui in totalitate persoanele respective ci doar anumite sarcini din fisa postului, adica se presupune ca daca inlocuiti alte persoane aveti si o dispozitie de primar in acest sens, sau cel putin o nota interna, dar fisa postului insoteste obligatoriu dispozitia, numai daca in dispozitie nu se stipuleaza ca pe langa fisele anterioare mai aveti si alte sarcini trasate si anume...
multumesc!