Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... daca stie cineva...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

daca stie cineva...

am si eu o intrebare...daca sa semnat si stampilat o dispozitie de numire in functia de sef santier precum si o fisa a postului de sef santier de un administrator a unei firme dar in cadrul firmei sunt 2 asociati..adica numai unul din ei a semnat si stampilat,cel cu functie de administrator este valabila dispozitia si fisa postului numai semnata si stampilata numai de un asociat?..sau trebuie amandoi obligatoriu???
Depinde ce se stipuleaza in Statutul firmei, dar daca administratorul are si atributii privind recrutarea de forta de munca si avansari pe posturi, atunci este posibil sa semneze doar el.