Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Contractul cu Enel
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Contractul cu Enel

Buna ziua ,

As avea si eu nevoie de o lamurire : in cazul unui apartament nelocuit , am contract cu Enel pentru furnizarea de energie electrica , trebuie sa platesc abonament pentru radio si televizor ?

Multumesc anticipat !
~ Conținut șters la cerere ~
In afara de cele doua cereri (1-R, 1-Tv), daca locatia este nelocuita un timp indelungat (un an...) , este indicat sa optati pentru "tariful monom fara abonament jt" al energiei electrice consumate si pentru primirea facturilor la domiciliul dumneavoastra ca adresa de corespondenta a beneficiarului. Ulterior, consumul declarat la Enel prin sistemul de telecitire poate fi si de 1 kw / 2 luni calendaristice (nelocuit, nelocuit, dar mai trece cineva rareori pe acolo).
Personal, sunt in aceeasi situatie, iar locatia nelocuita este dispusa in alt judet decat cel de domiciliu (unde am cu contract cu Electrica)
eraz, utilizator