Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri nerambursabile

Pot obtine fonduri nerambursabile daca am peste 40 de ani? Imi puteti da o lista de culturi pentru care se pot obtine astfel de fonduri? Imi puteti recomanda citeva firme serioase care pot pregati dosarul pentru a obtine acest tip de fonduri?
Multumesc!
Da, puteti obtine fonduri daca aveti peste 40 de ani prin masura 141, daca in anul 2013 vor mai fi alocate fonduri.
Cititi cu atentie ghidul solicitantului si lista de calcul a unitatii de dimensiune economica
( UDE).
[ link extern ] /
in anul 2013 nu va mai exista sesiune pe masura 141 anul acesta (2012) a fost ultima sesiune
@tarentut

Aveti informatii din interiorul MADR?
Daca se vor redistribui bani din fondurile neconsumate pe alte masuri?
Trebuie sa fim optimisti iar domnul @Crist123 trebuie sa stie din timp la ce anume criterii trebuie sa corespunda.