avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 907 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Fonduri nerambursabile
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Fonduri nerambursabile

Pot obtine fonduri nerambursabile daca am peste 40 de ani? Imi puteti da o lista de culturi pentru care se pot obtine astfel de fonduri? Imi puteti recomanda citeva firme serioase care pot pregati dosarul pentru a obtine acest tip de fonduri?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Daniela Bolog , Consultant credite si finantari 15:50, 27 Septembrie 2012
Da, puteti obtine fonduri daca aveti peste 40 de ani prin masura 141, daca in anul 2013 vor mai fi alocate fonduri.
Cititi cu atentie ghidul solicitantului si lista de calcul a unitatii de dimensiune economica
( UDE).
[ link extern ] /
in anul 2013 nu va mai exista sesiune pe masura 141 anul acesta (2012) a fost ultima sesiune
@tarentut

Aveti informatii din interiorul MADR?
Daca se vor redistribui bani din fondurile neconsumate pe alte masuri?
Trebuie sa fim optimisti iar domnul @Crist123 trebuie sa stie din timp la ce anume criterii trebuie sa corespunda.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

As dori sa obtin fonduri europene pentru infintarea unei livezi de castan, nuc si alun inchiriez2012 inchiriez2012 as dori sa obtin fonduri pentru infintarea unei livezi de castan, nuc si alun...ce masuri sau fonduri pot accesa sa primesc bani europeni nerambursabili? am ... (vezi toată discuția)
Despre fonduri europene Sibova Sibova Buna ziua , sunt un tanar comerciant dar cu multe cunostinte in agricultura , de curand sunt interesat de fondurile europene , mentionez ca lucrez cam 2ha de ... (vezi toată discuția)
Fonduri europene nerambursabile tina_gemeni tina_gemeni Buna ziua! Am cumparat o casa, la tara, care are 1,5ha de curte. Intentionez sa cultiv legune in solar. Terenul are pomi fructiferi si vita de vie. Pentru a ... (vezi toată discuția)