Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii incetare cim
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

incetare cim

buna ziua Am si eu un caz .Un angajat nu a mai venit la lucru din 15.08.2012 are cim pe perioada determinata pana pe 12.09.2012.in toata aceasta perioada l-am pus absent nemotivat .angajatul nu mai este de gasit..Puteam sa-i inchid cim au art 56 pe 12.09.2012 dar am omis acest lucru .Cum pot sa-i inchid cim pot sa-i fac act aditional sa-i mai prelungesc cim inca o saptamana si apoi sa-i inchid cu art 56.Sau pot sa-i inchid ceeace nu cred ca este bine cu 12.09.2012 dar revisalul o sa apara transmis in 25.09.2012.multumesc
Cim inceteaza pe 12.09.2012.
Se completeaza Revisal aferent si se transmite.
asta stiam si eu ,vroiam sa stiu daca portita gasita de mine este legala
Si actul aditional de prelungire a duratei cine o sa vi-l semneze , daca acel salariat nu a mai venit la munca din 15.08?

Varianta dvs este buna, in conditiile in care se va semna actul aditional respectiv ....