Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... intreprindere individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

intreprindere individuala

Buna ziua,am dechis de curand o intreprindere individuala grupa CAEN 478-comert cu amanuntul efectuat prin standuri, chioscuri si piete,cu activitate 4721 comert cu amanuntul al fructelor si legumelor prospete in magazine specializate.Activitatea mea constand de fapt in comercializarea de fructe si legume proaspete la o taraba inchiriata din piata, intrebarea mea este am nevoie de casa de marcat fiscala fiindca unii spun da altii nu sau pot folosi chitantier sau bonier.
Va multumesc,
Pentru vanzarea catre persoane fizice aveti nevoie de casa de marcat.