avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1241 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bursa scolara 2012-2013
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bursa scolara 2012-2013

Buna ziua, imi puteti spune si mie daca se acorda bursa de merit sau pentru rezultate bune si elevilor de liceu si ce conditii trebuie sa indeplineasca un elev pentru a beneficia de aceasta bursa? Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: vivere , utilizator 18:59, 1 Octombrie 2012
ionutrizea a scris:

Buna ziua, imi puteti spune si mie daca se acorda bursa de merit sau pentru rezultate bune si elevilor de liceu si ce conditii trebuie sa indeplineasca un elev pentru a beneficia de aceasta bursa? Multumesc anticipat.


Buna seara,
Poate imi puteti raspunde si la intrebarea care e cuantumul acestor burse, inclusiv cea sociala, cine o hotaraste. Ma intereseaza la gimnaziu. Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Burse scolare ana500 ana500 Buna ziua. Lucrez in invatamant. Imi puteti spune si mie care este baza legala pentru acordarea burselor scolare ... sociale si de boala... in invatamantul ... (vezi toată discuția)
Bursa sociala situatie ..... victorp victorp Situatia economica a familiei ma indreptateste si imi permite sa solicit bursa sociala . Intrebarile mele sunt : - am doi copii la doua scoli diferite ... (vezi toată discuția)
In clasa fiului meu mediile generale sunt pâna la media 9,50. ... monica.malaimare monica.malaimare In clasa fiului meu mediile generale sunt pina la media 9,50. Primesc 30% din elevi bursa de merit, in ordinea descrescatoare a mediilor? Multumesc (vezi toată discuția)