avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2219 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... conflict la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

conflict la locul de munca

buna ziua, as avea si o mica intrebare ce pot face in cazul unui conflict de munca intre un inginer cum sunt eu de ex si un tehniciam magazioner care cauta cearta pe motivul ca nu ma adresez cu dumneavoastra am uitat sa mentionez ca tehnicianul este de sex feminin ....,si imi adreseaza injurii si cuvinte jignitoare la adresa mea.ce as putea face ?as putea sa o dau in judecat cat mar costa?va multumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: tarkan , utilizator 18:26, 3 Octombrie 2012
Buna seara.
Cat v-ar costa sa va adresati acelui "simplu" muncitor cu "dumneavoastra", mai ales ca este femeie si trebuie respectata? Nimic.
Respectul vi-l impuneti singur. Daca dumneavoastra nu respectati, cum sa fiti respectat?
İncercati sa vorbiti cu colega dumneavoastra acest subiect cu calm, politicos si se va schimba situatia in bine.
Ultima modificare: Miercuri, 3 Octombrie 2012
tarkan, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stopare amenintari Emil27 Emil27 Buna ziua, Sunt in divort cu sotia mea, am incercat sa rezolvam divortul prin mediere, dar nu cred ca vom reusi (am explicat aici situatia in alta intrebare), ... (vezi toată discuția)
Amendă data pentru cuvinte jignitoare adresate unei persoane Anahoza Anahoza Buna seara, Va prezint o speță: Mama mea s a certat cu președinta asociației de proprietari datorită faptului că această a încuiat ușile de la ... (vezi toată discuția)