Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dividende sif oltenia
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dividende sif oltenia

Buna ziua!

As dori sa stiu de unde anume pot lua valoarea pe fiecare an a dividendelor SIF Oltenia.Aceasta a apartinut tatalui meu.
Am trimis mai multe emailuri catre SIF OLtenia dar acestia in dau suma totala pe o perioada cumulata.Practic nu cunosc cat s-a platit anual.
Eu trebuie sa fac o tranzactie intr-un partaj si imi trebuie sa cunosc valoarea atat a dividendelor ce trebuiesc incasate cat si valoarea actiunii.

Valoarea actiunii o stiu dar reprezentantii SIF tot tergiverseaza a-mi trimite valoarea pe fiecare an.

Unde as putea sa verific se suma pe dividende a incasat anual un actionar pt o 1000 de actiuni(CERTIFICAT) in perioada 2000-2011.?

Multumesc
[ link extern ]

Vedeti ca valoarea dividendelor este bruta, deci trebuie scazut impozitul.

Situatia platilor si sumelor ramase neachitate o are numai SIF, dar avand totalul si tabelul desfasurator de la BVB (aplicand corectia de impozit) puteti sa va luati informatia necesara.
elga50, moderator
Mulrumesc