Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare

Buna ziua! As dori sa stiu cum se opereaza in Revisal detasarea unui profesor?
IN REVISAL - CONTRACTE - DETASARE IAR CA DATE LA FEL CA SUSPENDAREA
Asta stiam,cred ca am pus intrebarea gresit, cineva imi spunea ca se face si suspendare la detasare si nu stiam ce sa fac. Va multumesc oricum pentru raspuns.
NU SE MAI FACE SI SUSPENDARE
Multumesc mult!
Potrivit legii, nu este obligatorie supendarea c.i.m. in cazul detasarii ..

art.52 C.mun.
(1) Contractul individual de munca poate fi suspendat din initiativa angajatorului in urmatoarele situatii:
....
d) pe durata detasarii;