avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1948 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare

Buna ziua! As dori sa stiu cum se opereaza in Revisal detasarea unui profesor?
Cel mai recent răspuns: dya2012 , utilizator 09:59, 3 Octombrie 2012
IN REVISAL - CONTRACTE - DETASARE IAR CA DATE LA FEL CA SUSPENDAREA
Asta stiam,cred ca am pus intrebarea gresit, cineva imi spunea ca se face si suspendare la detasare si nu stiam ce sa fac. Va multumesc oricum pentru raspuns.
NU SE MAI FACE SI SUSPENDARE
Multumesc mult!
Potrivit legii, nu este obligatorie supendarea c.i.m. in cazul detasarii ..

art.52 C.mun.
(1) Contractul individual de munca poate fi suspendat din initiativa angajatorului in urmatoarele situatii:
....
d) pe durata detasarii;
...

Alte discuții în legătură

Detasare strainatate ContSters68307 ContSters68307 Buna ziua, Imi puteti spune daca angajatorul are obligatia inregistrarii in Revisal a suspendarii CIM pe durata detasarii unui salariat intr-o alta ... (vezi toată discuția)
In revisal detasarea se inregistreaza si in suspendare? ContSters15310 ContSters15310 Detasarea unui salariat se inregistreaza in Revisal in modulul \"[b]Contracte[/b]\" in sectiunea \"[b]Detasare[/b]\". Obeserv ca in acelasi modul la sectiunea ... (vezi toată discuția)
Detasare fara suspendare ASUL28 ASUL28 Buna ziua va rog sa ma lamuriti in urmatoarea problema: firma noastra detaseaza muncitori la alta firma pt.executare lucrari ,dar salariul, contributiile ... (vezi toată discuția)