avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1096 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... angajat la intrep.individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

angajat la intrep.individuala

am o intrep.individuala pe numele meu,pot sa ma angajez cu cim la ii?
Cel mai recent răspuns: olden , utilizator 19:52, 5 Octombrie 2012
Dar de ce este obligatoriu sa fiti angajat/a? Aveti vreun interes major de trebuie neaparat sa aveti CIM? Cu forma prevazuta de ordonanta ce nu este in regula?
nu ITM verifica deductibilitatea cheltuielilor dvs. ci finantele , o sa platiti 16% si 5.5% si cas

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inteprindere individuala - angajati, cas, posibil contract de munca? olden olden 1. titularul unei inteprinderi individuale daca lucreaza este obligat sau poate sa incheie contract de munca pe inteprinderea la care este titular, adica a ... (vezi toată discuția)
Intreprindere individuala LucianP LucianP Titularul unei intreprinderi Individuale poate fi si angajat al acesteia? (vezi toată discuția)
Angajare titular i.i. casandreea casandreea Se poate angaja titularul unei intreprinderi individuale in propria I.I.? Eu spun ca NU! (vezi toată discuția)