Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... angajat la intrep.individuala
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

angajat la intrep.individuala

am o intrep.individuala pe numele meu,pot sa ma angajez cu cim la ii?
Dar de ce este obligatoriu sa fiti angajat/a? Aveti vreun interes major de trebuie neaparat sa aveti CIM? Cu forma prevazuta de ordonanta ce nu este in regula?
nu ITM verifica deductibilitatea cheltuielilor dvs. ci finantele , o sa platiti 16% si 5.5% si cas