avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1676 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Stadiu proces- detin 50% din partile sociale pentru ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Stadiu proces- detin 50% din partile sociale pentru firma implicata in proces dar nu stiu despre ce este vorba in acesta???

Buna ziua,

Am descoperit pe portalul [ link extern ] ?!

Nu sunt in relatii cu administratorul firmei(cel care detine restul partilor sociale) intrucat acesta m-a inselat, am adus aport material in societate dar nu am beneficiat de absolut ninic. Momentan societatea are menumarate amenzi nelpatite.

Ma poate cineva ajuta cu descifrarea celor afisate pe site?

va multumesc anticipat

Numãr unic dosar: xxxxxxx
Înregistrat în data de: xxxxxxx
Obiect dosar: radiere
Materia juridicã: Litigii cu profesioniştii
Stadiu procesual: Fond
Părţi: administratorul firmei : Reclamant
administratorul firmei : Reclamant
Firma la care detin 50% din partile sociale : Pârât
ONRC PRIN OFICIUL REGISTRULUI COMERTULUI DE PE LANGA TRIBUNALUL BUCURESTI : Pârât

TERMENE DE JUDECATÃ:
Data Detalii
15/09/2012 Amână cauza
Solutie: Acordă termen la data de 8.11.2012 pentru când se citează părţile, reclamanta cu copie întâmpinare.
08/11/2012
Solutie:





Obiect dosar: radiere

Adica s-a radiat firma din oficiu de catre Registrul Comertului, iar administratorul a atacat hotararea ORC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen de recurs jonel jonel Obiectul cauzei: Radieri ca urmare a dizolvării PÃRŢI: 1.ONRC PRIN OFICIUL REGISTRULUI COMERTULUI DE PE LANGA TRIBUNALUL BUCURESTI - ... (vezi toată discuția)
Pasi de urmat dupa obtinerea certificatului constatator de la orc onimada onimada Care sunt pasi de urmat dupa obtinerea certificatului constatator de la Orc pentru a incepe activitatea la un punct de lucru? (vezi toată discuția)
Radiere societate in urma hotararii judecatoresti Cristina Vasile Cristina Vasile Buna ziua! O societate care in septembrie 2012 are o hotarare a Tribunalului Bucuresti in care se stipuleaza ca in baza art. 131/legea 85 privind procedura ... (vezi toată discuția)