Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... legea 77/2012 - s-a publicat Regulamentul de aplicare?
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

legea 77/2012 - s-a publicat Regulamentul de aplicare?

Buna ziua, am si eu o intrebare. Stiti ceva despre regulamentul de punere in aplicare a legii 77/2012 pentru modificarea si completarea Legii notarilor publici si a activitatii notariale nr. 36/1995 ? Ea intra in vigoare incepand cu 01.01.2013 si ar fi trebuit sa apara pana acum un regulament, insa nu reusesc sa gasesc niciunde. Este posibil ca el inca sa nu fi fost publicat? Legea a fost publicata pe 08.06.2012 in M. Of.
Multumesc frumos, o zi buna!
S-a modificat si completat prin Ordinul nr. 2540 din 24 iulie 2012 privind modificarea si completarea Regulamentului de punere in aplicare a Legii notarilor publici si a activitatii notariale nr. 36/1995, aprobat prin Ordinul ministrului justitiei nr. 710/C/1995, publicat in Monitorul Oficial 523 din 27 iulie 2012:
[ link extern ]

La sfarsitul Legiii nr. 77/2012 pentru modificarea si completarea Legii notarilor publici si a activitatii notariale nr. 36/1995, am gasit alte acte normative legate de subiect sub genericul Poate fi de interes si: ...
[ link extern ]

Printre acestea:
- Ordinul nr. 81/C/2011 privind completarea Regulamentului de punere in aplicare a Legii notarilor publici si a activitatii notariale nr. 36/1995, adoptat prin Ordinul ministrului justitiei nr. 710/C/1995
- Ordinul nr. 2923/2010 privind modificarea si completarea Regulamentului de punere in aplicare a Legii notarilor publici si a activitatii notariale nr. 36/1995
- Ordinul nr. 2911/2009 privind aprobarea Regulamentului de organizare si desfasurare a concursului de schimbare a sediilor birourilor notariale
- Ordin nr. 2910/2009 modificarea Regulamentului de punere in aplicare a Legii notarilor publici si a activitatii notariale nr. 36/1995, adoptat prin Ordinul ministrului justitiei nr. 710/C/1995
- Ordinul nr. 962/2009 pentru modificarea Regulamentului de punere in aplicare a Legii notarilor publici si a activitatii notariale nr. 36/1995, aprobat prin Ordinul ministrului justiliei nr. 710/C/1995, si a Regulamentului de organizare si desfasurare a examenului de notar public pentru notarii stagiari si a concursului pentru ocuparea locurilor vacante de notar public, aprobat prin Ordinul ministrului justiliei nr. 2263/C/2007

Regulamentul de punere in aplicare a Legii notarilor publici si a activitatii notariale, nr. 36/1995 - actualizat la 13.09.2007 il gasesti aici:
www.avocatnet.ro/content/art...

Asta cautai? Se pare ca ar fi util sa fie actualizat. :luck:
lia_alexe, utilizator
Multumesc frumos pentru informatii. Acestea le-am gasit si eu dar credeam ca imi scapa ceva. Nu stiu care este practica, dar tinand cont ca in 01.01.2013 legea intra in vigoare, ar trebui sa apara si un regulament actualizat. Nu?