Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... clauza de mobilitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

clauza de mobilitate

Buna ziua,

De curand am semnat un contract cu o noua companie. Acest contract cuprinde atat o clauza de mobilitate cat si una de neconcurenta.
Daca pentru clauza de neconcurenta lucrurile imi sunt clare in proportie de 90%, pentru cea de mobilitate nu prea.
Urmeaza sa imi desfasor activitatea la sediul clientului si la clauza de mobilitate imi este prevazuta o suma de X RON.
As dori sa imi spuneti daca aceasta suma ar trebui sa o primesc suplimentar fata de salariul net calculat din cel brut sau este inclusa in salariul brut?
Multumesc anticipat pentru raspuns.
intrebare1, utilizator