Forum Discuţii juridice Executare silită executare coplatitor?!
Discuție deschisă în Executare silită

executare coplatitor?!

eu si sotul avem un credit ipotecar in chf, pt care tocmai am facut o noua restructurare, si ne-au cerut sa avem un co-platitor, deoarece conturile noastre sunt poprite. mentionez ca avem o firma in reorganizare, pt care am girat la alte banci cu bilete la ordin pe numele nostru, care acum sunt scadente, si, intrebarea mea este: daca firma da faliment si nu isi acopera datoriile, debitorii firmei se vor indrepta si asupra coplatitorului nostru la creditul imobiliar? dar daca reusim sa scapam de popriri si de firma aceea cu bine, dar nu mai putem plati creditul ipotecar, coplatitorul va trebui sa plateasca in locul nostru?
multumesc fff mult!