Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate vaccin doua luni - cu plata sau fara?
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

vaccin doua luni - cu plata sau fara?

As dori sa stiu daca se platesc vaccinurile pt copilasi pana la 1 an.Multumesc..
Cele obligatorii,nu.Teoretic.Eu in maternitate a trebuit sa cumpar vaccinurile pentru gemeni deoarece la Spitalul Universitar din Bucuresti nu le aveau.Si asta nu in sec.19 ci in 2007.
bine zis "teoretic nu"
si eu le-am cumparat, ca nu se gaseau.....
cu cele grauite de la stat tot timpul au fost probleme....cand ai nevoie de ele nu sunt si trebuie sa le astepti pana se gasesc iar.....tot timpul pentru unul apare o criza si o epuizare de stocuri: la cel mare nu se gasea vaccinul de 6 l, la cel mic, cel de 4 l, acum parca am auzit de cel de 2 l.....
Ideea e ca de venit vin pana la urma, da decalate ingrozitor! Si ajungi sa faci vaccinul de 2 luni la 5 luni, pe cel de 4 luni la 9 luni....etc....
Daca ai ceva banuti, iti recomand sa iei o schema de vaccinare privata si asa esti sigura ca faci vaccinele la timp, pt ca e f important sa fie facute la varsta care trebuie....
Daca nu ai banuti, e mai greu intr-adevar.....:(
La mine au fost eforturi destul de mari sa le putem lua pe toate, am pus mana de la mana parinti, bunici, matusi si toti care s-au mai gasit....:)
Multa sanatate tuturor!