Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Renuntare la judecata
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Renuntare la judecata

În temeiul art. 246 C.pr.civ., ia act de renunţarea reclamantei la judecarea prezentei cauze. Cu drept de recurs în termen de 15 zile de la comunicare.va rog sa-mi explice cineva
La data respectivului termen din proces, doamna care a initiat procesul a renuntat la acest proces; oarecum a retras procesul.
Cu asta s-a terminat judecata, urmeaza ca partile sa primeasca acasa o hotarare in acest sens.
Partea / partile nemultumite de acesta solutie pot sa faca recurs in 15 zile calndaristice de la data la care vor primi hotararea acasa.