avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1538 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis anulat. Cand pot da iar examen?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis anulat. Cand pot da iar examen?

Am avut un accident in octombrie 2010, in urma caruia m-am ales cu un dosar penal pentru vatamare corporala din culpa art 184 1 si 3, si implicit cu anularea permisului de sofer. As vrea sa stiu cand as putea da din nou examen tinand cont ca procesul a trecut prin 2 instante respectiv Judecatoria Petrosani si Tribunalul Hunedoara, iar sentinta data de tribunal a fost pronuntata in data de 31 ian 2011. Va multumesc anticipat
Ultima modificare: Vineri, 5 Octombrie 2012
flaviatoma, utilizator
Cel mai recent răspuns: aadrian74 , utilizator 21:45, 8 Octombrie 2012
Cum adică ..atrage atenţia inculpatei de revocarea suspendării condiţionate???si cheltuielile fost suportate impreuna cu firma de asig??mulţumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Redobandire permis conducere flaviaradimat flaviaradimat BUNA ZIUA. AM O DILEMA. IN 2011 AM AVUT UN ACCIDENT RUTIER SI MI-A FOST ANULAT PERMISUL DUPA O SENTINTA JUDECATOREASCA SECTIA PENAL. CUM PROCEDEZ PT ... (vezi toată discuția)
Redobandire permis conducere flaviaradimat flaviaradimat BUNA ZIUA. AM O DILEMA. IN 2011 AM AVUT UN ACCIDENT RUTIER SI MI-A FOST ANULAT PERMISUL DUPA O SENTINTA JUDECATOREASCA SECTIA PENAL. CUM PROCEDEZ PT ... (vezi toată discuția)
Redobandire permis flaviaradimat flaviaradimat BUNA ZIUA. AM O DILEMA. IN 2011 AM AVUT UN ACCIDENT RUTIER SI MI-A FOST ANULAT PERMISUL DUPA O SENTINTA JUDECATOREASCA SECTIA PENAL. CUM PROCEDEZ PT ... (vezi toată discuția)