Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... expertiza
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

expertiza

daca sunt nemultumita de constatarile expertizei de teren si am argumente , unde pot face sesizare in afara de instanta care judeca cazul?
puteti formula obiectiuni in fata instantei de judecata. Daca considerati ca expertul a comis o ilegalitate ii puteti face plangere penala pentru abuz in serviciu. Dar obiectiunile sunt obligatorii, deoarece la instantele superioare, de control, nu mai puteti formula.