Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dementa vasculara
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dementa vasculara

Dupa doi ani de tratament pentru dementa Alzheimer, si un an de dosar la Comisia de handicap, grad 3, cana am mers la comisie, pentru evaluarea periodica, mi s-a spus ca persoana in cauza, sufera de dementa vasculara. Afirmatia, facuta pe baza unei precizari a medicului radiolog, aflata la dosar, in care se aprecia ca ar fi suferit un atac cerebral tranzitoriu, candva.
Cum pot dovedi ca e vorba de Alzheimer si nu de dementa vasculara?
getuta2, utilizator
o expertiza medico-legala
Multumesc pentru raspuns. Imi puteti detalia raspunsul. Unde se face expertiza?
asa cum a spus si Car3men puteti cere o expertiza medico-legala. Expertiza se face contra cost la institutul de medicina legala judetean sau la cel al Municipiului Bucuresti, dupa caz
Multumesc foarte mult!