Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita-va rog mult un raspuns urgent
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita-va rog mult un raspuns urgent

am girat un credit la o soc.cu ipoteca apartament.am primit somatia unde spune ca sant obligata la plata sumei de .......mult mai mare decat val.apart.meu si daca nu o achit,se executa apart.Intrebarea mea este:daca executa apart.ma mai urmareste in continuare?executorul spune ca nu.oare sa-l cred?nu sant si fidejusor.
Daca suma pentru care s-a dispus executarea silita este mai mare decat suma care se va adjudeca apartamentul,executorul judecatoresc cu scopul recuperarii sumei dispuse de instanta de judecata,va starui in executarea silita a supra altor bunuri in evidenta,bunuri mobile/imobile/conturi/
drepturi salariale-prezente si viitoare ,pana la concurenta debitului de recuperat
Daca sunteti doar garant ipotecar, va executa garantia si gata, nu mai aveti obligatii
multumesc din suflet